Pre Váš pohodlnejší nákup používame súbory cookies. Viac informácií

Buďte vidieť s neprehliadnuteľnou prilbou Shark

Napísal(a) virtue 06.12.2017 0 komentárov Moto prilby,

Pre každého motorkára je najdôležitejšia jeho bezpečnosť, kvôli jeho zraniteľnosti. Výrobcovia sa preto snažia prísť na trh stále s novými prvkami, ktoré budú konkurencieschopné, odlišné a samozrejme aj spoľahlivé. A práve výrobcovia prilieb Shark sa rozhodli vyladiť svoje prilby niečím iným, špecifickým práve pre ich značku a v neposlednom rade niečím, čo zabezpečí bezpečnosť. V tomto smere sa zamerali práve na pasívnu bezpečnosť, ktorou je viditeľnosť. Práve viditeľnosť na cestách je faktor, ktorý predchádza stretu motorkára s vozidlom. Aby bolo motorkára vidieť mal by dostatočne svietiť. A svietia aj prilby značky Shark Skwal. Ide o ich vychytávku, ktorá spočíva v led diódach umiestnených v oblasti zadného a predného ventilačného systému, ktorú každý ocení hlavne za zhoršených svetelných podmienok. A každý vodič mi dá za pravdu, že najhoršia viditeľnosť je pri zotmievaní a nehovorím ani o tom, keď do toho príde aj dážď... Vtedy je každé svetielko dobre a potrebne. Možno si poviete, veď Vám svieti motorka, bude ma vidieť. Ale nikdy neviete, kedy môžete dostať nejakú poruchu na motorke a prestanete svietiť. A keď sa Vám stane takýto prípad v noci, niekde na dialnici, bude prilba pre Vás nielen neoceniteľný prvok bezpečnosti, ale aj pomoci. Alebo skúste sa spýtať motorkára, ktorý prežil nehodu, aj keď svietil, ako si teraz potrpí aj na ďalších prvkoch ochrany. A presne takú ochranu ponúka práve aj prilba Shark Skwal.

 

Svietiť = vidieť, byť videný

 

Dokonca si môžete na prilbe vybrať, či chcete, aby Vám svetlo blikalo, alebo stále svietilo. Režim blikania Vám vydrží až nepretržitých 10 hodín. Vhodný je hlavne počas dňa, takže sa kľudne môžete vybrať na celodenný výlet naprieč krajinou. Stále svietenie prilby Shark by sme odporučili vo večerných hodinách, alebo v prípade ak Vás zachytí dážď. Vydrží síce o polovicu kratšie, ale jeho nabitie je jednoduché a praktické cez port USB a trvá približne 5 hodín. Takže večer nabijete a ráno môžete opäť bezstarostne a bezpečne zažívať pocit slobody na svojom dvojkolesovom miláčikovi a nasledovať Váš cieľ. Šikovné je aj to, že batéria, konektor aj tlačidlo pre zapnutie sú skryté pod limcom prilby, tým pádom nenarušujú aerodynamiku.

 

Lacné a pritom bezpečné

Ďalšou výhodou je, že ide o prilby z lacnejšej cenovej kategórie, no aj napriek tomu sa okrem osvetlenia vyznačuje aj inými prvkami, ktoré určite oceníte. Vnútro prilby je vyrobené z bambusovej tkaniny, ktorá sa môže pochváliť prírodným odvádzaním potu, zabraňuje masteniu a je antibakteriálna. Keď si dáte prilbu na hlavu, budete vidieť aká je pohodlná a to aj počas dlhej, niekoľkohodinovej jazdy. Veľmi praktické na interiéry prilby je, že si ho môžete ľahko vybrať a vyprať. Neoddeliteľnou súčasťou prilby je plexisklo s integrovanou slnečnou clonou s predprípravou na Pinlock, na čo určite každý motorkár povie, že je to fenomenálna vec. Kvôli bezpečnosti je prilba vybavená bradovym a nosovým deflektorom. So svojou hmotnosťou 1 470g Vás určite nezaťaží, a nezaťaží ani Vašu peňaženku.

 

Pokiaľ hľadáte prilbu s pasívnymi prvkami ochrany, určite siahnite po prilbe Shark Swal a vyberte si z našej ponuky:

https://www.motopro.sk/moto-prilby/integralne/shark/prilba-shark-skwal-lorenzo-replica-wkr-he-5440e-vel-l

https://www.motopro.sk/moto-prilby/integralne/shark/prilba-shark-skwal-warhen-krk-vel-m

 

Určite neprehliadnite ani ďalšie prilby od spoločnosti Shark